WIĘCEJ NIŻ ZAJĘCIA PIŁKARSKIE DLA DZIECI

zajęcia ruchowe dla dzieci

Zajęcia ruchowe dla dzieci do 1 roku życia

Zajęcia ruchowe skupiają się na pomaganiu dzieciom w raczkowaniu i poruszaniu się, przy użyciu odpowiedniego sprzętu i ćwiczeń. Nasze ogolnorozwojowe zajęcia dla dzieci, które jeszcze nie potrafią chodzić, pomagają im w rozwijaniu koordynacji i wzrów poruszania nogami. Dzięki łatwym ćwiczeniom ruchowym dla dzieci będą one rozwijać naukę siadania i równowagę. Głównym celem zajęć ruchowych dla najmłodszych nie jest piłka nożna. Nauka w tej grupie skupia się na rozwoju dzieci w obszarze społecznym, osobowości, rozwoju komunikacji, podstaw liczenia, języka, jak również rozwoju fizycznego.

Wychodzimy z założenia, że nigdy nie jest za wcześnie na zajęcia ruchowe i sportowe dla dzieci. Każdy z obszarów rozwoju realizowany jest poprzez zabawę i specjalne ćwiczenia. Zajęcia dla maluchów są specjalnie dostosowane dla dzieci pod kątem długości trwania. Zajęcia ruchowe dla najmłodszych są krótsze niż w innych grupach wiekowych. Wynika to z ograniczonych możliwości percepcji dziecka w tym wieku.

zajęcia dla maluchów

Zajęcia dla maluchów od 1 do 2 lat

Dzięki zajęciom sportowym dla dzieci rozwijają one swoje zdolności fizyczne, koordynację, równowagę i zręczność. Przy użyciu podstawowych umiejętności posługiwania się piłką nożną, nabytych w pierwszym etapie ćwiczeń z Socatots, dziecko nauczy się nowych ćwiczeń. Wykorzystując rozwiniętą wcześniej równowagę, dzieci odkryją teraz nowe sposoby kontrolowania piłki w powietrzu. W ten sposób maluchy, podczas zajęć ruchowych z piłką nauczą się kontrolować swoje ciało.

Zajęcia sportowe dla maluchów to także czas spędzony razem z rodzicami na odkrywaniu nowych umiejętności i sprawności. W ten sposób buduje się więź i zaufanie pomiędzy rodzicami i dziećmi. To także ważny element naszych zajęć dla maluchów.

zajęcia piłkarskie dla dzieci

Zajęcia piłkarskie dla dzieci od 3 do 5 lat

Zajęcia piłkarskie dla dzieci w tej grupie wiekowej bazują na zdolnościach kontrolowania piłki i koordynacji nabytych w trakcie zajęć w pierwszej i drugiej grupie wiekowej. Dzieci nauczą się wykonywać trudniejsze polecenia, będą uczone wyrabiania sobie dobrych nawyków, np. trzymania głowy w górze podczas pracy z piłką.

Piłka nożna dla dzieci w tym wieku to przede wszystkim proste ćwiczenia polegające na kontrolowaniu futbolówki w powietrzu. Dzieci będą takżęe zachęcane do rozwijania zdolności żonglowania. Pracować będą nadal z rodzicami lub opiekunami, jednak będą też miały możliwość współpracy w małych grupach z rówieśnikami w ramach zajęć ruchowych dla dzieci.

piłka nożna dla dzieci

Piłka nożna dla dzieci

Proponujemy kontynuację nauki piłki nożnej dla dzieci powyżej 5 roku życia w Brazylijskich Szkółkach Piłkarskich. Sieć tych placówek wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie z pomocą Uniwersytetu w Leeds powstał program inspirowany Futebol de Salão, brazylijską grą w piłkę nożną na sali, której to dyscyplinie kraj kawy zawdzięcza wielu z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu – z Pele, Carlosem Alberto, Socratesem, Ronaldo czy Roberto Carlosem na czele.

W Brazylijskich Szkołach Piłkarskich skupiamy się przede wszystkim na rozwoju techniki piłki nożnej dla dzieci. Wierzymy w piękną grę, a u jej podstawy leży właśnie technika.

Brazylijskie Szkoły Piłkarskie to doskonały wstęp do profesjonalnej piłki nożnej lub uzupełnienie treningów w akademiach klubów. Przede wszystkim jednak jest to wspaniała przygoda z piłką nożną dla dzieci!

brazylijskie szkółki piłkarskie dziecięce

„Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek i sympatię dzieci – to znaczy odnieść sukces.”

[ Ralph Waldo Emerson ]

GALERIA

potrzebujesz klubu sportowego dla swoich dzieci Zajęcia dla maluchów od 6 miesiąca życia
umożliwisz dziecom wstęp na zajęcia ruchowe Zajęcia z piłką dla dzieci dostosowane do wieku dziecka
nie czekaj aby zapisać maluchy na zajęcia Zajęcia sportowe dla dzieci z rówieśnikami
wszystkim maluchom życzymy takich zajęć Maluszki w Akcji!
dziecięce możliwości wzrosną dzięki zajęciom ruchowym Klub sportowy dla dzieci
daj się sprawdzić swoim pociechom w klubie sportowym Zajęcia ruchowe dla dzieci i rodziców

MAGAZYN SOCATOTS

magazyn zawiera tematyke - Nr 2/Jesień 2014

Nr 2/Jesień 2014

magazyn zawiera tematyke - Nr 3/Zima 2014

Nr 3/Zima 2014

magazyn zawiera tematyke - Nr 4/Wiosna 2015

Nr 4/Wiosna 2015

magazyn zawiera tematyke - Nr 5/Lato 2015

Nr 5/Lato 2015